Risk Management: challenges and solutions /
Saved in:
| Hovedforfatter: | Parker, George G.C |
|---|---|
| Andre forfattere: | Beaver, William H. |
| Format: | Bog |
| Sprog: | engelsk |
| Udgivet: |
New Delhi :
McGraw-Hill,
c1995.
|
| Tags: |
Tilføj Tag
Ingen Tags, Vær først til at tagge denne postø!
|
Lignende værker
Risk Management
af: Beaver
af: Beaver
Principles of Risk Management and Insurance/
af: Rejda,George
Udgivet: (2023)
af: Rejda,George
Udgivet: (2023)
Risk Management and insurance/
af: Williams, C.Arthur (Chester Arthur)
Udgivet: (1998)
af: Williams, C.Arthur (Chester Arthur)
Udgivet: (1998)
Principles of risk management and insurance/
af: Rejda, George E.
Udgivet: (2011)
af: Rejda, George E.
Udgivet: (2011)
Strategies for Environmental Risk Management: Challenges and Solutions (SERM)
Udgivet: (2025)
Udgivet: (2025)
Risk management and insurance/
af: Harrington, Scott E.
Udgivet: (2004)
af: Harrington, Scott E.
Udgivet: (2004)
Derivatives and Risk Management/
af: Parasuraman, N
Udgivet: (2021)
af: Parasuraman, N
Udgivet: (2021)
Risk management in banking
af: Bessis, Joel
Udgivet: (2002)
af: Bessis, Joel
Udgivet: (2002)
Risk Management and Insurance:
af: Trieschmann, James S.
Udgivet: (2001)
af: Trieschmann, James S.
Udgivet: (2001)
Derivatives and Risk Management:
af: Janakiramanan, Sundaram
Udgivet: (2011)
af: Janakiramanan, Sundaram
Udgivet: (2011)
Risk Management and Financial Institutions /
af: Hull, John C.
Udgivet: (2023)
af: Hull, John C.
Udgivet: (2023)
Risk management and financial institutions/
af: Hull, John C.
Udgivet: (2023)
af: Hull, John C.
Udgivet: (2023)
Risk Management and Financial Institutions
af: Hull, C. John
Udgivet: (2015)
af: Hull, C. John
Udgivet: (2015)
Risk management and insurance. / 7th ed.
af: Williams Jr., C. Arthur
Udgivet: (1995)
af: Williams Jr., C. Arthur
Udgivet: (1995)
Flood Risk Management Assessment and Strategy /
Udgivet: (2024)
Udgivet: (2024)
Sustainable Development Risks and Risk Management A Systemic View from the Positions of Economics and Law /
Udgivet: (2023)
Udgivet: (2023)
Risk Management and Financial Institutions / by C. John Hull
af: Hull, C. John
af: Hull, C. John
Understanding financial risk management /
af: Corelli, Angelo
Udgivet: (2024)
af: Corelli, Angelo
Udgivet: (2024)
Elements of Financial Risk Management/
af: Christoffersen,Peter F.
Udgivet: (2012)
af: Christoffersen,Peter F.
Udgivet: (2012)
Commercial banking: the management of risk/
af: Gup, Benton E.
Udgivet: (2010)
af: Gup, Benton E.
Udgivet: (2010)
Risk Management and insurance: perspectives in a global economy/
af: Skipper, Harold D.
Udgivet: (2007)
af: Skipper, Harold D.
Udgivet: (2007)
Overtourism as destination risk : impacts and solutions /
Udgivet: (2021)
Udgivet: (2021)
Enterprise risk management in today's world : enterprise-wide risk management and strategy /
af: Louisot, Jean-Paul
Udgivet: (2024)
af: Louisot, Jean-Paul
Udgivet: (2024)
Climate Risk Management in Agriculture Monthly and Seasonal Forecast Application /
af: Mohanty, U. C., et al.
Udgivet: (2024)
af: Mohanty, U. C., et al.
Udgivet: (2024)
Tourism risk : crisis and recovery management /
Udgivet: (2022)
Udgivet: (2022)
Climate change and disaster risk management/
af: Filho, Wlter lear
Udgivet: (2013)
af: Filho, Wlter lear
Udgivet: (2013)
Natural disaster risk management: geosciences and social responsibility
af: Ranke, Ulrich
Udgivet: (2016)
af: Ranke, Ulrich
Udgivet: (2016)
Models of risk preferences : descriptive and normative challenges /
Udgivet: (2023)
Udgivet: (2023)
Risk theory /
af: BEARD, R.E
Udgivet: (1969)
af: BEARD, R.E
Udgivet: (1969)
Energy risk: valuing and managing energy derivatives
af: Pilipovic, Dragana
Udgivet: (1998)
af: Pilipovic, Dragana
Udgivet: (1998)
Risk-Conscious Operations Management An Integrated Paradigm for Complex Engineering System /
af: Varde, Prabhakar V.
Udgivet: (2023)
af: Varde, Prabhakar V.
Udgivet: (2023)
Disaster risk management in agriculture case studies in South Asian countries
af: Ha, Huong
Udgivet: (2019)
af: Ha, Huong
Udgivet: (2019)
Disaster risk management in agriculture case studies in south asian countries /
af: Ha, Huong
Udgivet: (2019)
af: Ha, Huong
Udgivet: (2019)
Disaster Risk and Management Under Climate Change
Udgivet: (2024)
Udgivet: (2024)
Risk assessment and management for ships and offshore structures /
af: Bai, Yong
Udgivet: (2022)
af: Bai, Yong
Udgivet: (2022)
A notion of enterprise risk management : enhancing strategies and wellbeing programs /
af: Majumder, Soumi, et al.
Udgivet: (2024)
af: Majumder, Soumi, et al.
Udgivet: (2024)
International toxic risk management: ideals, interests and implementation
af: Kellow, Aynsley
Udgivet: (1999)
af: Kellow, Aynsley
Udgivet: (1999)
International environmental risk management ISO 14000 and the systems approach
af: Voorhees, John
Udgivet: (1998)
af: Voorhees, John
Udgivet: (1998)
International environmental risk management ISO 14000 and the systems approach
af: Voorhees, John
Udgivet: (1998)
af: Voorhees, John
Udgivet: (1998)
Fundamentals of risk and insurance/
af: Vaughan, Emmett J.
Udgivet: (2003)
af: Vaughan, Emmett J.
Udgivet: (2003)
Lignende værker
-
Risk Management
af: Beaver -
Principles of Risk Management and Insurance/
af: Rejda,George
Udgivet: (2023) -
Risk Management and insurance/
af: Williams, C.Arthur (Chester Arthur)
Udgivet: (1998) -
Principles of risk management and insurance/
af: Rejda, George E.
Udgivet: (2011) -
Strategies for Environmental Risk Management: Challenges and Solutions (SERM)
Udgivet: (2025)